На Інститутській встановили паркан. Для слідчих експериментів доступ закрито

Місце розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року огородили парканом для будівництва Музею Революції Гідності. Попри те, слідчі експерименти на цій ділянці ще не завершені, але слідчим тепер закрито доступ до огородженої території
21 січня 201919:06

На вулиці Інститутській та алеї Героїв Небесної сотні у Києві, у понеділок, 21 січня, встановили паркан. У цьому на власні очі переконався кореспондент Insider.

Огородження є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Керівництво музею запевняє, що встановлення паркану погодили із Генеральною прокуратурою, яка проводить слідчі дії з приводу розстрілів під час протестів на Майдані у лютому 2014.

Однак, в ГПУ кажуть, що установку паркану не погоджували і слідчі дії ще не завершені.

В ГПУ кажуть, що установку паркану не погоджували і слідчі дії ще не завершені

Для чого потрібен паркан

Металічний зелений паркан встановили на ділянці від Майдану Незалежності і майже до верхнього виходу з метро “Хрещатик” на вулиці Інститутській. На боці Жовтневого палацу паркан встановлено вгорі над сходами, що ведуть до нього.

Як розповів у коментарі Insider директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, встановлення паркану – це підготовчі роботи до будівництва меморіального комплексу Революції Гідності.

"План розміщення будівельного паркану узгоджено з прокуратурою ще в грудні місяці. Також з ГПУ погоджена етапність проведення робіт. Були координаційні зустрічі (з працівниками генпрокуратури, - ред.) там, на території. Ми давно домовлялись, що не перешкоджаємо один одному", - сказав Пошивайло.

Ігор Пошивайло, директор Музею Революції Гідності
План розміщення будівельного паркану узгоджено з прокуратурою ще в грудні місяці

Крім того, за словами Пошивайла, у Генпрокуратурі нібито заявляли про завершення слідчих дій на ділянці від так званого "п’ятачка смерті" (біля метро Хрещатик на Інститутській) до початку алеї Героїв небесної сотні з боку Майдану Незалежності.

Сам "п’ятачок смерті" парканом не загороджений, ознак підготовчих робіт там немає.

"Ця територія не буде огороджена. Ми відновили ландшафт у тій місцевості, перенесли хрести і меморіали", - сказав Ігор Пошивайло.

 

Що говорять у прокуратурі

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив Insider, що прокуратура встановлення паркану не погоджувала.

Він зазначає, що перед поданням скарги до суду керівництво меморіального комплексу обговорювало можливість часткового скасування судом арешту.

"Те питання мало бути вирішене в суді з урахуванням проведених експериментів", - говорить Сергій Горбатюк.

При цьому Ігор Пошивайло стверджує, що встановлення паркану не передбачає початку будівництва і зміни ландшафту, поки не буде знято арешт з тієї території Печерським судом Києва.

Прокуратура встановлення паркану не погоджувала

Що говорить адвокат

Слова директора музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла про те, що слідчі дії Генпрокуратура має проводити лише на "п’ятачку смерті", спростовує адвокат родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська.

"На місці, де стоїть паркан - на майданчику перед Жовтневим палацом, на Інститутській під мостом і трохи вбік і вище – не завершені слідчі експерименти. Там не відпрацьовані епізоди по загиблим і пораненим", - наголосила Євгенія Закревська.

 

Крім того, не закінчені слідчі дії по ще одному епізоду, який стався на Майдані Незалежності біля Лядських воріт.

"Потерпілий був біля Лядських воріт, а перевіряти напрямок пострілу потрібно в тому числі від бетонної барикади. Тобто весь простір між цим має бути збережений", - зазначила Євгенія Закревська.

Адвокат також зазначила, що перерву у слідчих експериментах їй пояснювали хворобою експерта.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.01.2019, 15:59
Додати
Система Orphus