"Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"
28 вересня 201911:07

"96 днів Катя боролося за своє життя. Ця смерть стала символом безкарності, хоча всі прізвища організаторів та замовників відомі. Вся справа саботується і не розслідується. Рік тому ми зібралися в шаленому страху тут, і ситуація не змінилася", - заявив активіст руху "Хто замовив Катю Гандзюк" Владислав Грєзєв.

Він додав, що терор проти громадянського суспільства не завершився.

"На жаль, вироків і досі немає. Ми прийшли озвучити вимогу до нового президента України. Він має включитися в цей процес", - відзначив він.

Батько Гандзюк сказав, що зустрічався із президентом Зеленським, проте кримінальна справа не рухається.

 

"Сьогодні ми зібралися тут, щоб згадати.. Одного разу Катя сказала мені, що може бути наступною. Не пройшло і місяця, як на неї напали. Пройшов рік і багато чого змінилося. У нас оновлений Аваков, у нас нове керівництво СБУ. Я зустрічався з новими керівниками..То який же результат? Результат нульовий. Мене президент запевнив, що сприятиме слідству, проте через три тижні після зустрічі - слідство припинили. Посередники і організатори фактично уникнули відповідальності. Що стосується замовників - тут теж нульовий результат", - наголосив він на акції.

 

Активіст Сергій Стерненко зазначив, що жодного покарання за напади на активістів й досі немає.

"Зеленський говорив, що справа Гандзюк є пріорітетом. Проте ми не бачимо результату. Через те, що ми проводили велику кількість акцій - кількість нападів зменшилась. Проте це може повторитися. Ми живемо в правовій країні, але якщо керівництво країни не знає, що якщо немає задоволення запиту у суспільстві - громадськість може обертатися", - наголосив він.

 

Зазначимо, акцію влаштували друзі Катерини Гандзюк та захисники активістів, напади на яких так і не були розкриті, а кривдники - не покарані.

Координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Ольга Решетилова переконана, що хтось із замовників і виконавців можливо дивився стрім з акції.

"Не дочекається. Нас більше. Є підозра, що і ця влада, як і попередня - буде казати, що ми працюємо на чиєсь замовлення. У нас акція солідарності всього громадянського суспільства. Нам треба об'єднуватися", - зазначила вона в ході виступу на акції.

На акцію наодинці прийшов Тарас Білоус, який приніс плакат із написом: "Напади праворадикалів також мають розслідуватися". Як він пояснив, він мав на увазі напад у Харкові на прихильників ЛГБТ. Активіст Олексій Цимбалюк встав попереду Білоуса, аби не було бійок і провокацій в ході акції.

 

Нагадаємо, акція відбулася рівно за рік від першої “Ночі на Банковій” - стихійного мітингу солідарності з громадськими діячами, викривачами, активістами - тими, кого переслідує влада та не захищає правоохоронна система.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

28.09.2019, 11:11
Додати
Система Orphus