Єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявляє, що Україна "відходить від європейських прагнень", не скасовуючи норми про подання е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій.
Відповідний текст заяви оприлюднено 28 березня на сайті Єврокомісії.
У повідомленні нагадується, що відповідний законопроект у редакції президента Петра Порошенка був жорстко розкритикований Венеціанською комісією, а Верховна рада не знайшла голосів для скасування скандальних норм.
"Це також суперечить наполегливим рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеціанську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (в тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов'язань щодо візової лібералізації)", - додав Ган.
Європейський комісар, у сферу відповідальності якого входить Україна, нагадав, що громадянське суспільство повинно мати змогу контролювати діяльність влади "без зайвих перешкод і втручань", а також зауважив, що системи е-декларування була створена з метою "запобігання корупції державними посадовими особами". "Представники громадянського суспільства не є державними чиновниками", - додав він.
"Додаткове і неприйнятне зобов’язання (щодо декларування активістів) грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України щодо ефективної боротьби з корупцією", - вважає він.
Єврокомісар також нагадав, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.
"Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодились, що повага до демократичних принципів, прав людини та основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію", - заявив Ган.
"За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та якомога швидше скасувати зобов'язання щодо е-декларування активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов’язання лише державними посадовцями", - підсумував єврокомісар.
Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм